آموزش ایجاد فرم در بات فرمالو

پیشنهاد می کنیم که همه ویدئوهای این بخش را مشاهده نمایید:

دانلود آموزش ساخت ربات ثبت نام

 

دانلود آموزش ساخت ربات نظرسنجی و پرسش نامه 

 

دانلود آموزش ساخت ربات مسابقه 

 

ایجاد فرم در فرمالو به سادگی آب خوردن است! کافیست مراحل زیر را طی کنید تا یک فرم حرفه ای بسازید:

۱- ایجاد فرم

  

 ۲- فرآیند ایجاد سوالات

ابتدا می خواهیم یک سوال ساده با متن «نام و نام خانوادگی» بسازیم، پس معمولی را انتخاب می کنیم:

متن سوال را نوشته و ارسال کنید. از شما خواسته می شود تعداد گزینه های جواب را مشخص کنید. پاسخ به این سوال که نیازی به گزینه ندارد پس ۰ را وارد می کنیم:

حال می خواهیم یه سوال در مورد جنسیت مخاطب بپرسیم و دو گزینه پیش روی او بگذاریم. باز هم می بایست گزینه معمولی/انتخابی را انتخاب کنیم:

از تصویر داده شده، ظاهر صفحه کلید دلخواه را درنظر گرفته و کد آن را می نویسیم:

حالا گزینه ها را به ترتیب خواسته شده وارد می کنیم تا این سوال هم تکمیل شود:

حالا می خواهیم سوالی طرح کنیم که کاربر بتواند چندگزینه را از میان گزینه های داده شده انتخاب کند. مثلاً در مورد مهارت های برنامه نویسی می پرسیم و می دانیم ممکن است کاربر چندین مهارت مختلف داشته باشد، پس گزینه چندانتخابی را انتخاب می کنیم:

نکته خیییییلی مهم!! در سوال چند گزینه ای اگر قرار است مثلا ۶ گزینه به کاربر نشان دهید، عدد ۷ را وارد کنید. علت این کار را هنگام تکمیل فرم خواهید دید.

حالا از میان صفحه کلیدهای ارائه شده، کد دلخواه را وارد کنید. پیشنهاد ما این است که گزینه آخر یک گزینه پهن باشد ( که این هم حکمتی دارد! 😀 )

در مرحله بعد گرینه ها را وارد می کنیم و این سوال هم تکمیل می شود:

شما به پرسش سوالات متنی محدود نیستید! می توانید در هر نوع از سوالات، یک تصویر یا ویدئو یا حتی یک فایل را به صورت سوال ضمیمه کنید؛ مثلاً ما یک سوال تصویری می پرسیم:

نکته مهم!! اگر سوال شما دارای ضمیمه است، بهتر است ابتدا فایل و زیرنویس آن را در جای دیگر آماده کرده و سپس به این فرم ساز فوروارد کنید (زیرا امکان ویرایش زیرنویس پس از ارسال وجود ندارد).

بقیه انواع سوال بسیار ساده هستند و با همین روند می توانید آن ها را ایجاد کنید.

۳- نهایی کردن فرم

با انتخاب و تأیید گزینه نهایی کردن فرم لینک فرم شما ساخته می شود که می توانید آن را به مخاطبان خود ارسال کنید یا در کانال و گروه ها قرار دهید:

سوالات خود را در قسمت نظرات ثبت کنید یا برای دریافت سریع تر پاسخ، به سامانه پشتیبانی فرمالو پیام خود را ارسال کنید: ورود به سامانه پشتیبانی فرمالو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *